CarePump EXPERT8 zdobywcą nagrody Red Dot Award: Product Design 2023!

Czas czytania: około 3 minuty

CarePump EXPERT8 zdobywcą nagrody Red Dot Award: Product Design 2023!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz innowacyjny aparat stacjonarny Expert8 został laureatem tegorocznego konkursu Red Dot Design Award w kategorii Urządzenia Medyczne!

Expert8 z “Oscarem Designu”

To dla nas wielki sukces i ogromne międzynarodowe wyróżnienie! Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, często nazywana „Oscarem designu”. Projekt aparatu Expert8 został doceniony za jego jakość i wysoką innowacyjność.

Aparat do presoterapii także dla fizjoterapeutów niewidomych i niedowidzących

Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o fizjoterapeutach, także niewidomych. Dzięki komunikatom głosowym i dużej klawiaturze kierunkowej ze specjalnymi oznaczeniami, mogą oni wspierać swoją codzienną pracę zabiegami presoterapii przy użyciu naszego urządzenia. 

Fizjoterapeuci niedowidzący mogą z kolei skorzystać z opcji wysokiego kontrastu na dużym ekranie dotykowym. 

Aparat Expert8 to efekt naszej długiej współpracy z Polskim Towarzystwem Limfologicznym, którego eksperci opracowali dla nas autorskie programy terapeutyczne, dedykowane różnym schorzeniom i wskazaniom.

Za design urządza odpowiada studio projektowe Husarska – wielokrotny zdobywca nagród krajowych i zagranicznych z zakresu projektowania. Zespół kierowany przez Stefana Hamigę zaprojektował dla nas obudowę naszego urządzenia i zadbał o wizualną stronę interfejsu. Cały projekt został poprzedzony badaniami wśród przyszłych odbiorców, aby jak najlepiej poznać ich potrzeby. W efekcie powstało urządzenie ergonomiczne i komfortowe w użytkowaniu, a także estetyczne, czego owocem jest otrzymana przez nas nagroda.

Gala Red Dot 2023

Red Dot Winner 2023Expert8, jako laureat tegorocznego konkursu, zostanie opublikowany w roczniku Red Dot Design, zaprezentowany w sekcji zwycięzców na ich stronie internetowej, a także na organizowanych przez Red Dot wystawach. 

Już niedługo odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia nagród – Gala Red Dot. Naszą nagrodę odbierzemy 19 czerwca w Aalto Theatre w Essen. Nie możemy się doczekać!

Funkcjonalności aparatu CarePump Expert8

Nowoczesny design to jednak nie jedyna rzecz, która wyróżnia CarePump Expert8 na rynku aparatów do presoterapii. To przede wszystkim jego innowacyjne funkcjonalności, które dają bardzo precyzyjne możliwości ustawień zabiegu i dostosowania ich do potrzeb każdego pacjenta. 

Aparat wyposażony jest w 13 gotowych programów dedykowanych leczeniu poszczególnych schorzeń, z możliwością ich modyfikacji. Daje także możliwość samodzielnego stworzenia i zapisania do 100 własnych programów

CarePump Expert8 - aparat do presoterapii dla wszystkich fizjoterapeutów, w tym niewidomych i niedowidzących

Dodatkowo, umożliwia ustawienie spadku ciśnienia w kolejnych pompowanych komorach, wyłączenie poszczególnych komór oraz regulację prędkości wykonywania zabiegu. Zabieg prowadzony jest zawsze z dokładnie tym ciśnieniem, jakie zostało zadane na urządzeniu, dzięki stałemu pomiarowi ciśnienia w komorach mankietu, który prowadzony jest przez cały czas trwania terapii. Urządzenie to posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Limfologicznego.

Katarzyna Bienia

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i specjalistka ds. marketingu firmy BardoMed/CarePump. Z firmą współpracuje od 2020 roku. Lubi przekazywać swoje myśli za pomocą pisanego słowa. Entuzjastka zdrowego stylu życia i domowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Służy także pomocą w zakresie prowadzenia działań promocyjnych online.

  • Data wpisu: 16 maja 2023
  • Kategoria: O presoterapii