Drenaż limfatyczny po liposukcji

Czas czytania: około 3 minuty

Drenaż limfatyczny po liposukcji

Presoterapia, poza szeregiem dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu, sprawdzi się także jako zabieg uzupełniający liposukcję. Szczególnie przydatna jest w połączeniu w liposukcją kawitacyjną. Wyjaśniamy, w jaki sposób zabiegi te modelują sylwetkę.

Czym jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna, znana także jako kawitacyjna liposukcja ultradźwiękowa, to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg modelujący sylwetkę, który wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości, do rozkładu komórek tłuszczowych w wybranych obszarach ciała.

Wspomniane ultradźwięki przenikają do komórek tłuszczowych, wywołując drgania, które uszkadzają błonę adipocytów, powodując ich rozbicie. Komórka tłuszczowa zostaje w ten sposób trwale zniszczona, a uwolnione do przestrzeni międzykomórkowej kwasy tłuszczowe i glicerol są usuwane z organizmu. Część zawartości trafia do wątroby, gdzie zostaje rozłożona w naturalnych procesach metabolicznych, a druga (mniejsza) część jest rozkładana przez makrofagi (komórki żerne). 

Dodatkowym działaniem fal ultradźwiękowych jest podgrzewanie tkanek, co skutkuje poprawą napięcia skóry i przyspieszeniem przenikania składników aktywnych z kosmetyków. Z tego powodu liposukcję kawitacyjną łączy się często z aplikacją preparatów pielęgnacyjnych o działaniu lipolitycznym czy ujędrniającym.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna w połączeniu z presoterapią

Dla uzyskania lepszych rezultatów zabiegi liposukcji kawitacyjnej warto połączyć z zabiegami presoterapii. Presoterapia polega na wywieraniu kontrolowanych, sekwencyjnych ucisków zajętego obrzękiem obszaru, z wykorzystaniem specjalnych mankietów, napełnianych sprężonym powietrzem. Celem presoterapii (przerywanej kompresji pneumatycznej) jest poprawa przepływu limfy i krążenia krwi.

Oto dlaczego zabiegi liposukcji kawitacyjnej i presoterapii dobrze się uzupełniają:

  • Presoterapia stymuluje układ limfatyczny, który odgrywa kluczową rolę w eliminowaniu toksyn i produktów przemiany materii z organizmu. Zatem może wspomagać usuwanie produktów powstałych podczas liposukcji kawitacyjnej, co przyspieszy regenerację organizmu i zmniejszy powstały obrzęk.
  • Presoterapia wspomaga także krążenie krwi, co dodatkowo może przyspieszyć naturalny proces regeneracji organizmu. Usprawnione krążenie krwi może pomóc w dostarczaniu tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego zabiegowi, wspierając procesy naprawy tkanek i zmniejszając dolegliwości po zabiegu.
  • Zarówno liposukcja kawitacyjna, jak i presoterapia mają na celu zmniejszenie obrzęku w obszarach poddanych zabiegowi. Poprzez połączenie tych zabiegów dochodzi nie tylko do poprawy wyników w postaci zmniejszenia obrzęku, ale także do poprawy konturów sylwetki

W celu określenia najbardziej odpowiedniego planu leczenia, skierowanego na konkretne potrzeby, warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Oceni on indywidualne warunki, historię medyczną oraz oczekiwania, zlecając najskuteczniejsze połączenie zabiegów, obejmujące liposukcję kawitacyjną, presoterapię lub inne uzupełniające procedury.

Profesjonalne urządzenia do presoterapii w celach estetycznych

Dla klinik i gabinetów medycyny estetycznej stworzyliśmy profesjonalne aparaty do drenażu limfatycznego. Różnią się one ilością obsługiwanych komór w mankietach (im więcej obsługiwanych komór, tym wyższa precyzja zabiegu) oraz niektórymi funkcjonalnościami. Spośród mankietów do celów estetycznych szczególnie polecamy mankiet w formie długich spodni, krótkich spodenek, a także mankiet na biodra i brzuch.

Zestaw do presoterapii dla klinik medycyny estetycznej i kosmetologii

Istnieje też możliwość zakupu gotowych zestawów, jak np. Zestaw podstawowy PLUS do drenażu limfatycznego (masażu uciskowego) 8-komorowy - aparat Expert8 + mankiet długie spodnie.

Natalia Bubrowska

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zdrowie Publiczne oraz dyplomowany Dietetyk. Realizuje studia doktoranckie na Wydziale Farmaceutycznym UJ w Zakładzie Bromatologii. Prelegentka wielu konferencji naukowych i prowadząca szkolenia na temat szeroko pojętego zdrowia. Zawodowo związana z marką CarePump, pełniąc rolę Product Managera.

  • Data wpisu: 8 maja 2024
  • Kategoria: Problemy estetyczne