Jaki aparat wybrać do domowej presoterapii? Porównanie urządzeń do drenażu limfatycznego

Czas czytania: około 5 minut

Jaki aparat wybrać do domowej presoterapii? Porównanie urządzeń do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny jest bardzo cenionym zabiegiem fizykalnym, zarówno w leczeniu niektórych schorzeń, w profilaktyce, jak i w sporcie m.in. do regeneracji. Nic więc dziwnego, że aparaty do drenażu limfatycznego w domu zbierają doskonałe opinie i zyskują na popularności. Jaki sprzęt wybrać, by być zadowolonym z efektów?

Presoterapia do użytku domowego jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby korzystać z zabiegów regularnie. Dzięki takiemu sprzętowi mogą robić to wygodnie, na własnej kanapie, o dowolnej porze, bez wypraw do specjalisty i tak często, jak tego potrzebują, a sumarycznie także taniej.

Presoterapia do użytku domowego

Na rynku dostępnych jest coraz więcej sprzętów umożliwiających przeprowadzenie masażu samodzielnie przez pacjenta - przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce wiele z nich jest kiepskiej jakości. Na co więc zwrócić uwagę, by wybrać aparat, który będzie spełniać swoje zadanie?

  • Odpowiednie mankiety. Rękawy/nogawki, w które wkładamy kończynę, powinny ją całościowo obejmować - jeśli mamy osobną część na podudzie i osobną na uda, istnieje ryzyko, że przepchnięta w górę chłonka zatrzyma się na wysokości kolana (analogiczna sytuacja może może mieć miejsce przy kostce, jeśli tam jest przerwa). Ucisk wyższej partii ciała może wręcz dodatkowo zahamować przepływ płynu limfatycznego lub go cofnąć. W mankietach do aparatów CarePump komory zachodzą na siebie tak, że ucisk jest równomierny na całej długości, nie ma więc miejsc, w których limfa mogłaby być zatrzymana.
  • Szeroka oferta mankietów. Warto wziąć to pod uwagę, bo daje większe pole manewru w przyszłości. Może komuś z bliskiej rodziny także przydałyby się zabiegi, ale na rękę, nie na nogę? Może sami będziemy potrzebować dodatkowego wsparcia w innych partiach ciała? Mankiet na pas i biodra stosowany jest też w celach estetycznych, np. do redukcji cellulitu. Posiadanie uniwersalnego sprzętu, do którego można dokupić różne rodzaje mankietów, staje się wtedy dużą oszczędnością. 
  • Wysoka jakość. Drenaż limfatyczny, mimo swojego niepozornego wyglądu, jest zabiegiem, który ma wpływ na nasze zdrowie. Zwykle dobry, ale by mieć pewność, że faktycznie korzystamy z wartościowego rozwiązania, warto sięgać po ofertę budzących zaufanie producentów. Produkty CarePump z serii Advanced i Economic posiadają certyfikat Polskiego Towarzystwa Limfologicznego. Projektowane i produkowane są w Polsce, dzięki czemu oferujemy najwyższą jakość, a w razie problemów do dyspozycji klientów znajduje się sprawny serwis w Krakowie.
  • Możliwość personalizacji zabiegów i łatwa obsługa. Aparat do domowej presoterapii powinien mieć zapisanych kilka podstawowych programów, które posłużą pacjentom jako punkt wyjścia. Jednak jeżeli sprzęt daje możliwość wielu zmian, nie trzeba odkładać go za każdym razem, kiedy z jakiegoś powodu zabiegi muszą być zmodyfikowane (np. powinny być delikatniejsze, krótsze lub omijać jakąś partię ciała). Wtedy wystarczy po prostu zmienić ustawienia gotowego programu.
  • Rozmiar. Kompaktowe, zgrabne urządzenie będzie dużo łatwiej przechowywać, gdy z niego nie korzystamy.

Porównanie urządzeń do domowego drenażu limfatycznego

Tworząc produkty CarePump, mieliśmy to wszystko na uwadze. Nasza oferta jest już jednak dość szeroka. Co więc wybrać do presoterapii do użytku domowego? Jako aparat do drenażu limfatycznego w domu niewątpliwie najlepiej sprawdzi się seria CarePump Economic, czyli urządzenia LITE4 lub LITE6

Sprzęt ten jest bardzo prosty w obsłudze, ma duży wyświetlacz i wygodne pokrętło. Zaprogramowaliśmy kilka trybów pracy, w których jednak łatwo dopasować wszystkie parametry do swoich potrzeb. Można zmieniać ciśnienie, czas, długość i liczbę interwałów oraz wyłączać poszczególne komory.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego CarePump LITE6 - wybór ustawień

CarePump LITE4 współpracuje z mankietami 4-komorowymi i ma 4 programy. CarePump LITE6 obsługuje 6-komorowe mankiety i oferuje 4 tryby pracy. Oba aparaty są bardzo zgrabne. 

Jeżeli jednak zależy ci na mobilności, możesz wybrać model z serii Sport: MOVE4, MOVE6 lub MOVE8. Te aparaty do drenażu limfatycznego w domu zbierają doskonałe opinie od sportowców różnego typu. Część z nich znajdziesz w zakładce „Zaufali nam”. Urządzenia różnią się liczbą obsługiwanych komór (odpowiednio czterech, sześciu lub ośmiu). Mają po 5 programów i taką samą możliwość personalizacji zabiegów jak seria Economic. Są jednak lżejsze (2 kg zamiast 2,8 kg) i bardziej kompaktowe. Co najważniejsze, mają zasilanie bateryjne - nie wymagają więc dostępu do prądu. Bardzo cenią to sobie osoby aktywne i dużo przemieszczające się.

Mobilny aparat do drenażu limfatycznego dla sportowców - zabieg po treningu

Mamy nadzieję, że to porównanie urządzeń do drenażu limfatycznego rozwiało Twoje  wątpliwości. Jeśli jednak wciąż masz pytania, to zapraszamy do kontaktu.

Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

  • Data wpisu: 13 maja 2022
  • Kategoria: Technika drenażu, O presoterapii