Od czego zależy cena presoterapii?

Czas czytania: około 4 minuty

Od czego zależy cena presoterapii?

Presoterapia, czyli zabieg mechanicznego drenażu limfatycznego, jest bardzo chętnie wybieranym sposobem leczenia obrzęków różnego pochodzenia, regeneracji sportowców oraz popularnym zabiegiem kosmetycznym. Dlaczego raz można spotkać ten zabieg za 50 zł, a gdzieś indziej w cenniku zobaczymy 120 zł? Od czego zależy cena presoterapii? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Presoterapia to odmiana drenażu limfatycznego, który wykonuje się z pomocą specjalnego aparatu i mankietów na odpowiednią część ciała. Zabieg można wykonywać na całą kończynę dolną oraz górną lub na jej część, a także na tułów.

Ze względu na wskazania, presoterapię można spotkać w ofercie centrów medycznych, gabinetów fizjoterapeutycznych czy masażu, ale również gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Cena presoterapii w gabinecie fizjoterapeutycznym lub kosmetycznym

Cena zabiegu uzależniona jest od bardzo wielu czynników, m.in.:

Lokalizacji gabinetu, w którym wykonujemy presoterapię – ten sam zabieg wykonywany w centrum Krakowa czy Warszawy może być droższy niż presoterapia wykonywana w małym gabinecie na obrzeżach miasta lub w małym mieście.

  1. Czasu zabiegu – im dłuższy zabieg, tym cena będzie wyższa.
  2. Obszaru zabiegu – inną cenę może mieć zabieg na brzuch, a inną na kończynę dolną. Niektóre gabinety zastrzegają sobie wykonywanie zabiegu tylko na jedną część ciała np. na kończynę dolną i nie oferują wówczas zabiegów na tułów.
  3. Rodzaju gabinetu – inną cenę za ten sam zabieg możecie spotkać w gabinecie fizjoterapeutycznym, a inną w gabinecie kosmetycznym.
  4. Ilości jednorazowo wykupionych zabiegów – jeśli wybieramy jeden zabieg to cena będzie znacznie wyższa niż cena pojedynczego zabiegu w pakiecie. W pakietach najczęściej 1-2 zabiegi okazują się być “gratis”, jeśli porównamy ten koszt do takiej samej liczby zabiegów kupowanych pojedynczo.

Rodzaj aparatu a cena zabiegu

Kwestią, o której należy również wspomnieć jest rodzaj aparatu, na którym taki zabieg będzie wykonywany. Czasem cena zabiegu może zależeć również od sprzętu, jakim dany gabinet lub klinika dysponuje. Zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnych aparatów mogą być droższe.

Aparaty do presoterapii różnią się między sobą: 

  • poziomem zaawansowania,
  • liczbą trybów pracy,
  • liczbą obsługiwanych mankietów i komór mankietów,
  • wyposażeniem dodatkowym.

Przykładowe ceny zabiegu presoterapii

Za 30 minutowy zabieg presoterapii w pakiecie trzeba zapłacić między 40 zł a 100 zł, za 60 minutowy zabieg – 80 do 150 zł.

Wykonując serię dwudziestu 60-minutowych zabiegów presoterapii na kończyny dolne, trzeba się liczyć z kosztem w przedziale 1600-3000 zł.

Koszt domowej presoterapii

Jeśli wybierasz aparat do użytku domowego, czyli kompaktowy aparat z kilkoma wbudowanymi trybami, obsługujący mankiety 4-komorowe, np. CarePump Move4, to cena będzie zdecydowanie niższa niż aparatu przeznaczonego do profesjonalnego gabinetu, np. CarePump Expert8 (obsługującego 8-komorowe mankiety).

Profesjonalne aparaty są większe, posiadają więcej trybów pracy, możliwość utworzenia i zapisania większej liczby swoich programów i zazwyczaj większą liczbę akcesoriów.

Zabieg presoterapii na brzuch i biodra

Do domowej presoterapii polecamy aparaty CarePump z serii Economic. Z kolei dla sportowców: aparaty CarePump z serii Sport. Te drugie są urządzeniami mobilnymi, zasilanymi akumulatorowo, a także posiadają programy specjalnie stworzone dla osób trenujących.

Do każdego aparatu należy dokupić wybrany przez siebie mankiet lub mankiety, np. na kończyny dolne albo na brzuch, biodra, pośladki, uda, jeśli zależy nam na efektach estetycznych.

Wyposażenie się w aparat i mankiety to koszt porównywalny do ok. 40 zabiegów presoterapii w gabinecie. Jeśli więc masz zamiar wykonywać zabiegi regularnie, np. co drugi dzień lub nawet codziennie, to warto rozważyć zakup własnego urządzenia.

Angelika Sosulska-Zielezińska

Fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej głównym zainteresowaniem jest fizjoterapia pediatryczna, w szczególności praca z niemowlętami. Zajmuje się pracą dydaktyczną i edukacją na żywo i w internecie.

  • Data wpisu: 5 stycznia 2024
  • Kategoria: O presoterapii