Jeśli korzystasz z aparatu do drenażu limfatycznego, to na pewno posiadasz także do niego rękawy, inaczej nazywane mankietami. Wyjaśniamy, jak z nich korzystać, by jak najdłużej zachowały żywotność i jak je przechowywać.
Rękawy limfatyczne do presoterapii są niezbędne do wykonania zabiegu. Mankiet podpinamy pod urządzenie i zakładamy na wybraną część ciała. Mankiety mają różną formę:
Wszystkie rodzaje możesz obejrzeć w naszej kategorii: Mankiety do aparatów do drenażu limfatycznego.
Mankietów nie należy zakładać na gołe ciało. Zabieg wykonujemy na powierzchnię ciała okrytą cienką, nie uciskającą odzieżą.
Można również wykorzystać foliowe wkłady do mankietów na ręce i nogi. Jednorazowe, nieprzemakalne wkłady zapewniają higieniczność zabiegu i przedłużają trwałość mankietów.
Przed założeniem mankietu koniecznie trzeba ściągnąć biżuterię, zegarki oraz opróżnić kieszenie, aby nie spowodować uszkodzenia.
Powinno się przechowywać je w warunkach nienasłonecznionych i suchych. Nie powinno się narażać ich na wysokie temperatury.
Przechowując rękawy limfatyczne nie należy narażać ich na kontakt z ostrymi przedmiotami. Rękawy nie powinny mieć kontaktu z olejami, benzyną, alkoholami i żrącymi środkami chemicznymi.